Autorka
Ewa Pirce

Autorka książki  „Córka pedofila” Kochająca książki ekonomistka pochodząca z niewielkiej miejscowości położonej blisko Kielc. Matka dwójki cudownych dzieci, żona, siostra, córka oraz przyjaciółka.
Miłość do pisania zrodziła się w niej z miłości do czytania. Jej największym natchnieniem i inspiracją jest, była i zapewne będzie muzyka.
Znana ze swojego sarkastycznego poczucia humoru, miłośniczka gór. Cukiernik, niania i stylistka paznokci – kobieta o wielu talentach, nie potrafiąca skupić się tylko na jednym. Pasjonatka przede wszystkim życia.
Pisanie to dla niej relaks i przyjemność, to momenty, kiedy może pozwolić sobie na odpoczynek, nie tylko fizyczny, ale i umysłowy.
Dzień bez godziny ze słuchawkami w uszach oraz oddawania się swojej pasji – jest dniem straconym.
W wolnych chwilach lubi stoczyć z mężem rundkę w „Tekkena” albo złoić mu tyłek w „Fifie”.


Wywiady z Ewą Pirce1. Wywiad dla „KULTURAlne Rozmowy” z października 2017.  


Pisanie jest dla mnie swojego rodzaju ucieczką od rzeczywistości. To mnie wycisza i uspokaja.


W obecnych czasach ludzi żyją głównie tym, co na zewnątrz, ignorując wnętrze, które powinni pielęgnować najbardziej. W prasie, telewizji, Internecie – wszyscy skupiają się na tym, co widoczne, bagatelizując bądź ignorując to, co niewidzialne. Oceniamy powierzchownie i tacy się stajemy. Chciałam, żeby moja powieść nie była koleją schematyczną, cukierkową historyjką, ale aby również dawała nadzieję. Pokazała ludziom, że obojętność i ocenianie kogoś z góry rani bardziej, niż im się wydaje.2. Wywiad dla „Oczarowana Czytaniem” z listopada 2017.  


Dla mnie sukcesem jest to, że piszą do mnie osoby, które przeżyły coś podobnego jak bohaterka "Córki pedofila", dziękując za tę powieść.


Czytam wszystko prócz horrorów. W ostatnich czasach odstawiłam też powieści erotyczne. Skupiam się obecnie na New Adult i każdym jego wydaniu.